o nás

založení oddílu

Náš oddíl začal pracovat v roce 1972 u 4. ZŠ ve Frýdku-Místku pod vedením Jarky Popelářové. V roce 1974 jsme se zaregistrovali u TJ Slezan jako turistický oddíl mládeže pod číslem 1323, v roce 1979 jsme dostali nové číslo – 1301. Pod tímto číslem pracujeme dodnes.

členství

Jsme členy Klubu českých turistů (KČT). Když v roce 1993 vznikla Asociace turistických oddílů mládeže České republiky (A-TOM), stali jsme se jejími členy. V roce 2003 přebral vedení oddílu Roman Gach.

činnost

Činnost oddílu je všestranná. Věnujeme se pěší turistice, turistickým závodům, učíme děti různým dovednostem při pobytu v přírodě. Hrajeme hry v klubovně, v tělocvičně, na hřišti, nebo v lese. Jezdíme na výlety, výpravy, víkendovky a letní tábory. Letní tábor je vyvrcholením naší celoroční činnosti a pořádáme ho na různých místech v naší vlasti a tím ji postupně poznáváme. Pořádáme také akce pro veřejnost – např. Pohádkový les. Oddílové schůzky máme každý pátek v klubovně Střediska volného času Klíč (DDM F-M) od 15:30 do 17:00 hod.